LAUAD

(387)

Söögilaud bänner | Mööbliait

Laud on rohkemat, kui lihtsalt üks pind. Söögilaud on koht, mis pere kokku toob ning mille taga saab lisaks toidule jagada ka muljeid möödunud päevast – kohtumispaik pere kvaliteetajaks.

Meie söögilaudade valik on väga lai – alustades lihtsa joonega puidust söögilaudadest kuni elegantsete ümarate söögilaudadeni. Kui igapäevaselt on suur söögilaud üleliigne, siis tuleb abiks pikendatav söögilaud. See variant on eriti kasulik siis, kui külas on sugulased, sõbrad ja tuttavad. Pikendatava söögilauaga saad vajadusel ruumi kokku hoida ning samas ei jää ükski ootamatu külaline olukorda, kus tema taldrik kohta ei leia.

Väga populaarseks on saanud kõrged lauad – olgu need siis köögisaared või baarilauad. Köögisaar on mitmekülgne lahendus – saad seda kasutada lisatööpinnana, kuid see on hea koht ka näiteks hommikusöögi nautimiseks või vestlemiseks. Sarnaselt suuremale söögilauale annab see võimaluse lähedastel laua ümber muljetamiseks koonduda või ühiselt süüa valmistada. Köögisaarte praktilisust tõstavad ka kasulikud panipaigad nt veiniriiulid või sahtlid igapäevaste esemete hoiustamiseks. 

Baarilaud annab väiksemas ruumis võimaluse tekitada stiilse lisapinna kas siis maitsvate kokteilide tegemiseks või väikeste einete jaoks. Baarilaud loob lõbusa ning kutsuva atmosfääri ning lisab kodule omanäolisust. 

Elutoa mööbel on täielik alles siis, kui sinna hulka kuulub ka diivanilaud. Aeg on taburetist loobuda ning kasutada diivanilaua asendamatuid ja praktilisi võimalusi, nagu näiteks ajakirjade või raamatute hoiustamiseks, talvel kuuma tee toetamiseks ning juba on sinu lemmik telesari nauditavam kui enne! Stiil on ja jääb ikka Sinu otsustada – klassikalisest kaasaegseni, lihtsast rustikaalseni.

Oled sa õpilane, luuletaja või raamatupidaja – kirjutuslaud või arvutilaud on koht, mille taga enamus meist palju aega veedavad. Just seetõttu peab see olema mugav ning silmale ilus vaadata. Hea kirjutuslaud mahutab ära kõik töövahendid ning sobib kokku ülejäänud interjööriga.

Tihti on nii, et mõni sein või nurk seisab meil kodus nukralt tühjana. Sinna võiksid oma koha leida konsoollaud või abilaud. Lisaks toa sisustamisele täidavad need ka funktsionaalset eesmärki ning hoiavad organiseerituna esemeid, mis muidu vedelema jääksid. Konsoollaud sobib nii esikusse võtmete hoidmiseks kui ka elutuppa raamatute, taimede või dekoratiivesemete kauniks esitlemiseks. Abilaud on hea valik nii kontorisse, kööki kui ka magamistuppa, võttes vähe ruumi, kuid pakkudes vajadusel lisapinda kohvitassile, raamatule või sülearvutile.

Kunagi ametlike koosviibimiste lahutamatuks osaks olnud serveerimislauad on teinud taastulemise ja seda põhjusega – nendes mööblitükkides on ühendatud nii praktilisus kui ka stiil. Ratastel serveerimislauaga on mugav tuua lauale toite ja jooke ning see lisab elegantsi ja pidulikkust baarilauana, kui oled tähistamas mõnd olulist sündmust. Igapäevaselt võib serveerimislauda kasutada lisariiulina, esitledes sellel kauneid dekoratiivesemeid või hoiustades raamatuid ning ajakirju. Serveerimislaud leiab kindlasti kasutust ka suvel, olles kauniks ja funktsionaalseks täienduseks aia- või terrassipidudel.