Kuidas elutuppa mööblit valida?

thumb_xy_330x330-kuidas-elutuppa-mooblit-valida

Kas oled oma vanast elutoast tüdinud ja soovid selle mööbli täiesti välja vahetada? Või on sul mõttes ainult mõni mööbliese uuega asendada, et elutuba natuke hubasemaks muuta? Mõlemal juhul on sul meie nõuannetest kindlasti abi.

Õigete mööblitükkide valimine võib tekitada stressi. Aga tead mis? Õigeid ja valesid valikuid pole olemas. Kui tead mõnda peamist reeglit, siis jääb sul üle ainult oma sisetunnet usaldada ja need õiged diivanid ja kapid tulevad sinu koju justkui iseenesest.

Milleks elutuba peamiselt kasutatakse?

Mõtle läbi ja pane vajadusel kirja peamised tegevused, milleks sina ja su pere elutuba kasutada soovite. Kas selleks on teleka vaatamine? Külaliste võõrustamine? Perega koos olemine? Vastavalt sellele saad ka valikuid teha.

Kui sinu jaoks on tähtis, et elutoas saaks end mõnusalt kerra tõmmata ja raamatut lugeda või armsama kaisus muusikat kuulata, siis osta diivan ja tugitoolid, mis on nii pehmed, et sinna saab otsekui sisse vajuda. Kui sa soovid, et sinu elutuba on veidi rangema joonega külaliste võõrustamise koht, siis hoolitse selle eest, et istumiskohti oleks piisavalt ning puudu ei tule ka laudadest või kapikestest, kuhu saab kohvitassi või veiniklaasi toetada. Hea idee on osta pehme tumba või pink, mida saab kasutada diivanilauana, aga kui külalisi rohkem, siis istumiskohana.

Kui elutoas veedavad palju aega ka lapsed, siis peaks seal olema üks kapp või muu panipaik, kuhu mänguasjad saab pärast mängimist peitu panna.

Kõige olulisem on diivani valik

Kui su elutoas pole just hiiglasuurt kaminat, siis on tõenäoliselt diivan selle toa keskpunkt. Sellepärast pead diivani suuruse, materjali- ja värvivaliku hoolega läbi mõtlema.

Kui elad oma kodus üksi või elukaaslasega kahekesi, ei sea miski su pehme mööbli materjali ja värvi valikule piire. Osta kas või helebeež diivan, kui sulle just see kõige rohkem meeldib. Kui su perre kuuluvad aga ka loomad või väiksed lapsed ja sa ei taha mööbli puhastamisele liiga palju aega kulutada, siis on su valik veidike piiratum. Elutoas peab kõigil mõnus olema ja väga heleda diivani puhul on oht, et sellest saab mõnede pereliikmete jaoks keeluala ja mõnede jaoks pideva stressi allikas.

Väikeste lastega peredele soovitame kunstnahast diivaneid. Kui peres on aga väiksed lapsed JA koerad-kassid, siis nahk kõige mõistlikum valik ei ole, sest kiisude küüned teevad naha ruttu auguliseks. Sellisel juhul sobib näiteks tumedama kangaga diivan.

Veidi ka suurusest. Kui sul on suuremat sorti elutuba, siis ära hoia end ka mööbli suurusega tagasi ja osta sinna korralik suur diivan. Vastasel korral jääb ruum kõledaks ja tühjaks. Mängi julgelt ka selle paigutusega – diivani seina äärde paigutamine ei ole alati kõige parem mõte. Suure toa puhul võid selle panna ruumi keskele ning luua niimoodi eraldi tsoonid jutuajamiseks ja niisama olemiseks ning õhtusöökide nautimiseks. Viimane kehtib muidugi juhul, kui ruumi on ka söögilauale ja -toolidele.

Väiksemate elutubade puhul on mõttekas maalriteibiga põrandale jooned tõmmata, et näha, kui suur diivan on veel mõistlik ja kui suur juba tülikas. Lisaks sellele, et liiga suurest diivanist on ebamugav mööda käia, tekitab see visuaalselt ka mulje, et tuba on väiksem kui see tegelikult on. Väiksematesse tubadesse soovitame kahekohalist diivanit kombineerituna paari tugitooli või tumbaga.

Ka elutuba vajab panipaiku

Et pehmest mööblist ja mõnusast olemisest saaks täielikult rõõmu tunda, peaks elutoas olema piisavalt panipaiku, et kõik vajaminevad asjad oleksid mugavalt käe-jala juures. Mänguasjade ärapanemise kohast oli juba juttu. Olenevalt sellest, milleks elutuba peamiselt kasutatakse, peaks seal olema ka riiul raamatutele, ajakirjadele ning paarile tähtsale fotole. Samuti nõudekapp, kus hoida koogitaldrikuid ja tasse-klaase. Klassikaline sahtlitega kummut leiab alati kasutust ja sobib igasse elutuppa.

Isikupärased esemed

Kui mööbel on valitud, on vaja elutuppa tuua elu. See tähendab toalilli, küünlaid, fotosid, pooleli olevaid raamatuid, pleede, vaipu ja patju, mis annavad märku sellest, et selles toas keegi ka päriselt elab.

Eelista kvaliteeti kvantiteedile

Pea hoolikalt silmas seda, et sa väiksemat elutuba mööbliga liialt üle ei kuhja. Mõtle läbi, milliseid mööbliesemeid sa kõige rohkem vajad ja proovi neid kasutada multifunktsionaalselt. Näiteks saad raamaturiiuli alumisele astmele paigutada korvi, kus hoida laste mänguasju või kasutada nurgakapikest ühtlasi ka lillepostamendina.

Mööbli materjali, suuruse ja otstarbe kõrval on väga oluline ka selle kvaliteet, sest igal aastal ei plaani sa ilmselt seda vahetama hakata, eks ole? Soovitame USA päritolu mööblitootja Ashley Furniture mööblit, milles saavad kokku kvaliteet, soodne hind ja kaunis disain. Kõik meie veebipoes olevad mööbliesemed on meil laos olemas, tee tellimus kasvõi kohe!