6 Levinud sisustusviga, mida on lihtne vältida
Ilmselt on kõigil tulnud ette olukordi, kus sisustuspoes tehtud hea ja julge otsus oma kodu millegi uuega kaunistada osutub hiljem halvaks unenäoks. Kas on valitud vaip liiga väike või ei ole seinavärv enam üldse seesama, mis poes valitud sai.
Kogusime sinu jaoks kokku kuus üsna levinud viga, mida sisustuse valimisel tehakse ja mida on tegelikult üsna lihtne vältida. Või kui viga on juba tehtud, siis parandada. Kui sa leiad, et saaksid oma kodus pärast selle postituse lugemist midagi paremini teha, siis julgustame sind seda kindlasti tegema.
1. Valgustus ei ole läbi mõeldud
Valgustite kasutamine on üks paremaid viise oma kodu hubaseks ja mõnusaks muuta. Kui sa otsustad aga ainult ühe laevalgusti kasuks, võib see toa pisut kurvaks ja kõledaks jätta. Sellises ruumis ei ole kuigi mõnus olla. Toale annab palju juurde valgustite erinevatel tasanditel kasutamine.
2. Seinavärvi valik on täitsa metsa läinud
Oo-hoo-hoo! Me teame, kui ahvatlev on oma seinad erkroosaks või sidrunikollaseks värvida, aga selline julge valik tasub ikka hoolega läbi mõelda ja rohkem kui üks värvinäidis koju tassida.
See ei tähenda, et me julgemaid värve valida ei soovita. Oi ei, kaugeltki mitte. Mõnikord tasub risk end kuhjaga ära.
Kui värvivalik on siiski metsa läinud, siis julgustame sind seina üle värvima, sest keegi ei pea kannatama oma kodus ebamugavus- ja kahjutunnet, mille ebaõnnestunud värvivalik põhjustab. Enne otsuse tegemist on hea mõte uurida mõnda sellist sisustusraamatut või -blogi, kus värvide valimise kohta nõuandeid antakse.
Kuldne reegel on aga see, et mööbli ja muude suuremate sisustuselementide valik tuleks enne seinavärvi ära teha. Jäta värv viimaste hulka. Sobiva toonini on palju lihtsam jõuda kui meeldiva diivani või vaibani. Seinavärv peaks neid kõiki ühendama.
3. Mööblit on sisustamisel puudu tulnud või üle jäänud
Suures plaanis on mööbli paigutusega kaks võimalust puusse panna.
Esiteks on toas liiga vähe mööblit ja sisustuselemendid jäävad üksteisest liiga kaugele. Tavaliselt on sellisel juhul diivan seina äärde lükatud, ehkki parema tulemuse annaks selle paigutamine toa keskele.
Teine võimalus on vastupidine – tuba on tihedalt kappe, riiuleid, tugitoole ja laudu täis ning inimestele seal enam ruumi ei ole.
4. Ülekuhjatud pinnad või seinad
Paljudel on kodus liiga palju träni. Miskipärast on see midagi, mis käib inimeseks olemise juurde. Olemasolevatest asjadest on raske ja mõnede jaoks lausa võimatu loobuda. Meie soovitame sellisel juhul enamiku neist lihtsalt kokku pakkida ja aeg-ajalt riiulitel olevaid väljapanekuid vahetada. Nii pääsevad dekoratiivsed esemed mõjule ja toas ei ole visuaalset müra.
Teine võimalus on minevikust lahti lasta ja mõned asjad, mis ei oma erilist väärtust ja on vanad või tolmunud, lihtsalt ära visata. Kohe palju parem tunne hakkab, võime kihla vedada.
Nii nagu riiuleid on võimalik üle koormata, on võimalik ka diivaneid patjade või mängukarudega üle kuhjata. Ka liigsete piltide all ägavad seinad ei ole harv nähtus.
Meie valitud fotol on kõik kenasti. Pildid ja seinakell on hästi valitud ja ka pinnad ei ole üle kuhjatud.
5. Liiga väike vaip
Vaip peaks olema suurem kui mööbel, mis seal peal on. On erandeid, aga üldjuhul jääb vastasel korral mulje, et vaip on täitsa vales kohas ja ei lähe ülejäänud sisustusega kokku.
Sellepärast tasub poodi minnes vaiba minimaalsed ja maksimaalsed mõõdud kaasa võtta.
6. Asjad, mis sulle tegelikult ei meeldi
Külalistele võib ju kõik ilus tunduda, aga kui sulle see tugitool ei meeldi, siis ei meeldi ja kõik! Välja! Sina oled oma kodus kuningas ja sulle peab kõik meelt mööda olema. Tool maksis võibolla päris palju, aga asjad saab ka ära müüa. Su kodu olgu mõnus pesa, kus sul on hea olla. Nii lihtne ongi.
PS! Pildil oleval tugitoolil ei ole mittemeeldimisega midagi pistmist. 🙂